Չափագրող-ռոբատաշինության ջոկատ

Ժամանակահատվածը՝ հունվարի 10-28

Պատասխանատու դասավանդողներ՝ 
Սմբատ Պետրոսյան, Հովհաննես Սարգսյան

Աշխատակարգ․
08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:50՝ նախագծային գործունեություն
11։50-13։00 Ճամբարային գործունեություն՝ նախագծերի գործնական մասի կատարում, ամփոփում

Ճամբարի մասին

Չափագրող-ռոբատաշինության ջոկատի հունվարյան ճամբարի օրերը հագեցած են լինելու հետաքրքիր և բազմազբաղ առօրյայով: Սովորողների այն խմբի, հետ որոնք կնտրեն ջոկատը կհամատեղենք մաթեմատիկան, տրմաբանությունը և ռոբատաշինությունը: Կճամբորդենք, կվայելենք ձմեռն իր ողջ հմայքով: Ամնեօրյա հրապարկվող պատումներով էլ կներեկայցնենք տվյալ օրվա գործունեությունը իսկ վերջում հանդես կգանք ամբողջական ամփոփումով:

Ուսումնասիրվող նյութեր և ծրագրեր

  • Մեզ շրջապատող երկրաչափական պատկերներ, ծավալ, մակերես
  • Quzziz.com կայքի միջոցով հարցաշարերի կազմում
  • Մաթեմատիկական սեղանի խաղերի ստեղծում և մրցումներ (Չապայ, շախմատ, դոմինո )
  • Հավասարումների կազմում և լուծում լուծկու հատիկներով
  • Դեկտեմբերյան ֆլեշմոբի աշխատանքների քննարկում, վերլուծություն
  • Սովորող-սովորեցնող նախագիծ միջին դպրոցի սովորողների հետ
  • Ռոբոտաշինության դասընթաց
  • Ինքնաշեն թաթիկավոր կշեռքների պատրաստում և կրտսեր դասարանների սովորողների հետ ուսումնասիրություն

Ճամփորդությունները՝

Հունվարի 25-27՝ Արատեսի դպրական կենտրոն

Հունվարի 20՝ «ԻՐԻՆԱ ՌՈԴՆԻՆԱՅԻ ԱՆՎԱՆ ԳԵՂԱՍԱՀՔԻ ԴՊՐՈՑ»

Հունվարի 24՝ Սևաբերդ

Ճամբարային գործունեության ամփոփում հունվարի 28

Ջոկատի անդամներ

  1. Վալերիկ Հայրապետյան
  2. Դավիթ Սաֆարյան
  3. Արսեն Հյուսնյան
  4. Դավիթ Ղահրամանյան
  5. Վահան Ղուկասյան
  6. Գեղամ Առաքելյան
  7. Արեն Աբրահամյան
  8. Մանե Օհանջանյան
  9. Մհեր Մնացականյան
  10. Միշել Սահակյան
  11. Մհեր Կարապետյան
  12. Ալեքս Գասպարյան
  13. Էրիկ Ջհանգիրյան
  14. Արայիկ Անդրեասյան
  15. Մինասյան Վիկտորյա
  16. Գագիկ Մանուկյան
  17. Մարկ Մուսայելյան
  18. Ռաֆայել Գրիգորյան

Դիջիթեք 2022

Հունվարի 24-ին, 26-ին, ժամը՝ 11:00-12:00. Պորտրետային լուսանկարահանում. սեմինարավարներ՝ Ջուլիա Ասրյան, Սոֆի Առաքելյան

Հունվարի 14-ին, 21-ին, 28-ին, ժամը՝ 10:00-11:00. Քարտեզագրություն, ճամփորդական երթուղիների մշակում, Էլեկտրոնային, թվային և թեմատիկ քարտեզաուսուցում. սեմինարավարներ՝ Գայանե Սարգսյան, Թամարա Մանուկյան, Ռոզա Խաչատրյան

Հունվարի 14-ին, 17-ին, 19-ին, 21-ին, 24-ին. ժամը՝ 11:00-12:00. SCRATCH. սեմինարավարներ՝ Դավիթ Ստեփանյան, Հովհաննես Ղուկասյան

Հունվարի 13-ին, 14-ին, ժամը՝ 10:00-11:00. Canva. սեմինարավարներ՝ Քնար ՀարությունյանՆելլի Միսկարյան

Աշխատակարգ․

Հունվարի 10

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:10՝ Ընտրությամբ գործունեություն

11:10-13:00՝ Դիջիթեք 2022՝ Quizziz.com կայքի միջոցով հարցաշարերի կազմում կրտսեր դասարանների համար

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 11

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:50՝ Դիջիթեք 2022՝ Quizziz.com կայքի միջոցով հարցաշարերի կազմում կրտսեր դասարանների համար

11: 50- 13:00՝ կազմված հարցաշարերով աշխատանք կրտսեր դասարաններում

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 12

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:00՝ Ընտրությամբ գործունեություն

11:00-12:00՝ Դիջիթեք 2022՝ պորտրետային լուսանկարահանում. սեմինարավարներ՝ Ջուլիա Ասրյան, Սոֆի Առաքելյան

12:00-13:30՝ մաթեմատիկական խաղեր, օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 13

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

10:00-11:00. Canva. սեմինարավարներ՝ Քնար ՀարությունյանՆելլի Միսկարյան

11:00-12:00՝ Ազգային երգ ու պար՝ Մարինե Ոսկանյան

12:00-13:00՝ UI/UX engineering in game development՝ Ավագ դպրոցի ՏՏ լաբորատորիա՝ Դավիթ Ստեփանյան

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի14

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

10:00-11:00՝ Քարտեզագրություն, ճամփորդական երթուղիների մշակում, Էլեկտրոնային, թվային և թեմատիկ քարտեզաուսուցում. սեմինարավարներ՝ Գայանե Սարգսյան, Թամարա Մանուկյան, Ռոզա Խաչատրյան

11:00-12:00՝ Դիջիթեք 2022՝ պորտրետային լուսանկարահանում. սեմինարավարներ՝ Ջուլիա Ասրյան, Սոֆի Առաքելյան

12:00-13:00՝ Ազգագրական փառատոնի շրջանակներում ազգային երգ ու պար, խաղեր

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 17

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:00՝ Ընտրությամբ գործունեություն

11:00-12:00՝ Դիջիթեք 2022՝ պորտրետային լուսանկարահանում. սեմինարավարներ՝ Ջուլիա Ասրյան, Սոֆի Առաքելյան

12:00-13:00՝ EDA ոլորտը՝ Ավագ դպրոցի ՏՏ լաբորատորիա՝ Նարեկ Խլոյան

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 18

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:50՝ անօդաչու թռչող սարքի ներկայացում, նկարագիր, գործնական թռիչքներ

11: 50- 12: 05՝ ընդմիջում
12:05-13:00 Ճամբարային գործունեություն՝ նախագծերի գործնական մասի կատարում

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 19

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09:30-11:00՝ Ընտրությամբ գործունեություն

11:00-12:00՝ Դիջիթեք 2022՝ պորտրետային լուսանկարահանում. սեմինարավարներ՝ Ջուլիա Ասրյան, Սոֆի Առաքելյան

Հունվարի 20

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:30՝ սեղանի խաղ՝ դոմինո

11:30- 13:00՝ Ճամփորդություն «Իրինա Ռոդնինայի» անվան սահադաշտ

13:00-13:30՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 21

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

10:00-11:00՝ Քարտեզագրություն, ճամփորդական երթուղիների մշակում, Էլեկտրոնային, թվային և թեմատիկ քարտեզաուսուցում. սեմինարավարներ՝ Գայանե Սարգսյան, Թամարա Մանուկյան, Ռոզա Խաչատրյան

11:00-12:00. SCRATCH. սեմինարավարներ՝ Դավիթ Ստեփանյան, Հովհաննես Ղուկասյան

Հունվարի 24

08։00-ից՝ Ուսումնական երթուղիներով սովորողների երթը դպրոց
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

09:30-11:00՝ Ընտրությամբ գործունեություն

11:00-13:00՝ Ճամփորդություն դեպի Սևաբերդ

13:00-13:00՝ օրվա ամփոփում բլոգներում

Հունվարի 25-27՝ եռօրյա ճամբորդություն Արրատեսի դպրական կենտրոն

Հունվարի 28՝ հունվարյան ճամբարի ամփոփում

10:00-11:00՝ Քարտեզագրություն, ճամփորդական երթուղիների մշակում, Էլեկտրոնային, թվային և թեմատիկ քարտեզաուսուցում. սեմինարավարներ՝ Գայանե Սարգսյան, Թամարա Մանուկյան, Ռոզա Խաչատրյան

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s